صفحه اصلی

در حال بارگیری...
فیلم و صوت

رونمایی از ضریح مطهر حرم حضرت معصومه علیهاالسلام

با حضور حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره در روز عید غدیر - سال ١٣٨٠

ضریح مطهر حرم حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها از سال ۹۶۵ق چندین بار ساخته و اصلاح شده است. در سال ۱۳۶۸ش تغییر دوبارۀ آن در دستور کار قرار گرفت و به‌دست هنرمندان ارادتمند آن آستان، اصلاح و تعمیر شد و در اسفند ماه ١٣٨٠ش هم‌زمان با عید غدیر خم، در مراسمی با حضور آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره رونمایی شد و تا کنون بر مضجع شریف آن‌حضرت قرار دارد.

از برنامه‌های دائمی و زیبای حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره، حضور هر روزه در حریم ملکوتی حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها بود و تا پایان زندگی سراسر نور و برکت خویش تا آستانه نود سالگی، هر روز پس از نماز صبح و تعقیبات آن، به زیارت ضریح مطهر حضرت فاطمۀ معصومه سلام‌الله‌علیها می‌شتافت و سپس در خلوت عاشقانۀ خویش در گوشه‌ای از حرم مطهر به قرائت زیارات و اقامه نماز می‌پرداخت.

حدود دو ساعت در حرم مشغول زیارت و سایر عبادات بودند. در حرم،  زیارت جامعه و امین الله را می‌خواندند  و به خانه بازمی‌گشتند.

ایشان پس از انجام تعقیبات نماز صبح راهی حرم می‌شدند. برای مسیر حرم هم برنامه داشتند؛ پیاده به سمت حرم می‌رفتند و در مسیر ادامه‌ تعقیبات نماز و  دعای صباح و یستشیر  را  می‌خواندند.

 

حدود دو ساعت در حرم مشغول زیارت و سایر عبادات بودند. در حرم،  زیارت جامعه و امین الله را می‌خواندند  و به خانه بازمی‌گشتند.

 


دانلود فیلم / افتتاح ضریح

دانلود صوت / افتتاح ضریح

آخرین مطالب

نمایه‌ها

فیلم ها