صفحه اصلی

در حال بارگیری...
بیانات

گویا داستان رستم و افراسیاب می‏‌خوانند!

آیا «مَنْ حَفِظَ أَوْ حَمَلَ الْقُرآنَ، فَقَدْ أُدْرِجَتِ النبُوةُ بَینَ جَنْبَیهِ؛١ هر کس قرآن را حفظ یا حمل کند، قطعاً نبوت در وجود او گنجانده شده است»؛ یعنی اینکه «مَنْ حَمَلَ القرآنَ، حَمَلَ القرآن؛ هر کس قرآن را حمل کند، قرآن را حمل کرده است» و یا اینکه حفظ یا حمل قرآن مثل امامت است و حافظ یا حامل قرآن، آنچه را که پیغمبر صلی‏‌الله‏‌علیه‌‏وآله‌‏وسلم از فرشتۀ وحی گرفته، داراست؟!

آن‌قدر راه را گم کرده‏‌ایم و آن‌قدر از قرآن و عترت کناره گرفته و دور افتاده و بیگانه شده‌‏ایم که نزدیک است به آمریکا و اروپا برویم و از آنها سؤال کنیم که شما از قرآن و عترت چه فهمیده‌‏اید؟ به ما یاد دهید! علت آن است که ما از آنچه در دست داریم، استفاده نمی‏‌کنیم و به آن عمل نمی‌‏کنیم. لذا وقتی کفار که مزایای اسلام را می‏‌دانند، چیزی می‏‌گویند، تصدیق می‏‌کنیم و سخنانشان باورمان می‌‏آید. و دیگر اینکه ما عبید دنیا هستیم؛ لذا ما را با تطمیع از کتاب و عترت منحرف و منصرف کرده‌‏اند! می‏‌بینیم ولی گویا نمی‏‌بینیم! جلوی ضریح امام رضا علیه‏‌السلام در یک شب، پنج کرامت دیدم: شفای مریض و کرامت‏‌های دیگر.

وقتی این مطالب را برای ما نقل می‏‌کنند، گویا داستان رستم و افراسیاب می‏‌خوانند!

در محضر بهجت، ج۳، ص۲۴۰

 

  • ١. ر.ک: اصول کافی، ج۲، ص۶۰۴؛ وسائل‌الشیعه، ج۶، ص۱۸۱ و ۱۹۱. در این منابع تعبیر «مَنْ قَرَأَ...» یا «مَنْ خَتَمَ...» آمده است.

آخرین مطالب

نمایه‌ها

فیلم ها