صفحه اصلی

در حال بارگیری...
بیانات

پاره‌ای از تناقض‌های برخی فِرَق اسلامی

با اینکه ضروریات را از پدران مسلمان خود گرفته‌اند... بااین‌حال، پدران خود را در بنای قبور و بوسیدن ضریح مشرک می‌دانند. در عین حال، طواف خانه کعبه و سنگ‌ها را مطلوب خدا و واجب، بلکه منکر آن را کافر می‌دانند.

مؤسس یکی از مذاهب و فرقه‌های اسلامی، ظاهراً نصف صحیح بخاری را غیرصحیح می‌دانست؛ با اینکه شیخ الاسلام آنها بدون وضو آن‌را برای مطالعه برنمی‌داشت. با اینکه فرقه اینها تا سال ۱۱۰۰ نبود و بعد از آن تأسیس شد و مؤسس آن، دین سنی‌ها تا سال ۳۰۰ را صحیح می‌دانند و بعد از آن زمان مقبول او نیست. همچنین با اینکه ضروریات را از پدران مسلمان خود گرفته‌اند، زیرا قرآن تمام ضروریات را ندارد. مانند اینکه نماز مغرب سه رکعت است و غیر قرآن هم که ظنّ است و نمی‌تواند ضروریات را اثبات کند، بااین‌حال، پدران خود را در بنای قبور و بوسیدن ضریح مشرک می‌دانند. در عین حال، طواف خانه کعبه و سنگ‌ها را مطلوب خدا و واجب، بلکه منکر آن را کافر می‌دانند. و همچنین استلام حجر را بر اساس سیره رسول خدا صلّی‌اللّه‌علیه‌وآله‌وسلم و صحابه و مسلمانان، مستحب می‌دانند.

آن جاسوس می‌نویسد: «از سخنان او مشخص شد که خود را بالاتر از صحابه و علی و عمر می‌دانست». همچنین می‌نویسد: درباره متعه از او پرسیدم، مخالفت عمر را مطرح کرد. گفتم: قرآن می‌فرماید: «فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَـآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ؛ پس هرکدام از زنان را که متعه نمودید، اجرتشان را بپردازید».۱ ساکت شد. گفتم: آیا می‌خواهی برای شما صیغه‌ای فراهم کنم؟ گفت: ولی مخفی باشد... تا اینکه می‌نویسد: آن زن جاسوسه را به مدت یک هفته صیغه نمود و مهریه او را هم از جیبش درآورد و به او داد. همچنین می‌نویسد: شراب را با آب مخلوط می‌کرد و می‌خورد. ببینید چگونه شخص بی‌دین، دینساز می‌شود؟!۲

در محضر بهجت، ج۱، ص ۱۵۲
 
  • ۱. نساء: ۲۴.
  • ۲. درباره مطالب گذشته، ر.ک: خاطرات مستر همفر.

آخرین مطالب

نمایه‌ها

فیلم ها