صفحه اصلی

در حال بارگیری...
بیانات

گنج داریم و گدایی می‌کنیم!

سنی‌ها قرآن را کالْعَدَم شمردند و ما شیعیان، امام و عترت را! اعتقاد داریم، ولی عملاً کالْعَدَم حساب کرده‌ایم و تابع سازمان ملل و فرمان او که تابع زور است، هستیم.

کار ما به اینجا رسیده که با داشتن قرآن، زیر بار کفار می‌رویم! خدا لعنت کند به کسانی که با رشوه‌خواری، کفار را بر بلاد اسلامی مسلط و مسلمانان را تسلیم بهایم و درندگان کردند! چه رشوه‌ای که یکی بدهند و هزار بگیرند، آیا این رشوه است؟! غلط است که اسم رشوه بر آن بگذاریم. آیا این کارها از روی اضطرار و ناچاری است تا گفته شود: «رُفِعَ مَا اضْطُروا إِلَیهِ؛ آن چه امت من در انجام آن ناچارند، از آنان برداشته شده است»۱ آن را شامل می‌شود؟! آیا نمی‌توانیم در خانه‌ها و بلاد خود بنشینیم؟ آیا ناچاریم که با آنها هم‌پیمان شویم؟! آیا بزرگان و مشایخ ما مسلمانان [در صدر اسلام] از روی ناچاری چنین کاری کردند؟!

ما مسلمانان با اینکه چنین گنجی (قرآن) داریم، گویا نداریم و از دست داده‌ایم! و از سوی دیگر دشمنان خود را هم کالْعَدَم حساب کرده‌ایم. سنی‌ها قرآن را کالْعَدَم شمردند و ما شیعیان، امام و عترت را! اعتقاد داریم، ولی عملاً کالْعَدَم حساب کرده‌ایم و تابع سازمان ملل و فرمان او که تابع زور است، هستیم.

در محضر بهجت، ج۱، ص ۱۳۴
  • ۱. وسائل‌الشیعة، ج۱۵، ص۳۶۹؛ مستدرک‌الوسائل، ج۶، ص۴۲۳؛ ج۱۲، ص۲۳؛ بحارالانوار، ج۲، ص۲۷۴، ۲۸۰ و... .

آخرین مطالب

نمایه‌ها

فیلم ها