صفحه اصلی

در حال بارگیری...
بیانات

آغاز و فرجام برخی از حاکمان

فدک را هم برای مصالح اسلام از دست حضرت امیر و حضرت زهرا علیهماالسلام گرفتند و غصب کردند! لابد وقتی معاویه آن را یکجا و دربست به مروان بخشید، آن هم حتماً برای مصلحت اسلام بوده است!

وقتی حکومت در دست خوارج و اینها باشد، فَعَلَی‌الْإِسلامِ السّلامُ (با اسلام باید خداحافظی کرد!)؛ زیرا هدم قبور و مساجد برای اینها مانند آب خوردن سهل و آسان است. هنگامی که جَد اینها سر کار آمد، اَستار کعبه را به دست گرفت و ندا سر داد: «لا إِلهَ إِلا الله، وَحْدَهُ وَحْدَهُ وَحْدَهُ، أَنْجَزَ وَعْدَهُ، وَ نَصَرَ عَبْدَهُ، وَ أَعَز جُنْدَهُ...؛ معبودی جز خداوند نیست، هم او که یگانۀ یگانۀ یگانه است، به وعده‌اش وفا نمود و بنده‌اش را یاری کرد، و لشکرش را سرافراز گرداند...» لذا در میان مردم تبلیغ شد که او می‌خواهد توحید محض را پیاده کند، ولی بعد اشیای قیمتی حرمین کعبه معظمه و حرم رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم را سرقت نمود و شاید هشت سال دولت عثمانی او را به اسلامبول برد و دور شهرها گرداند و آنها را در... مصرف کرد. سید محسن امین۱ رحمه‌الله فهرست اشیای مسروقه را با قیمتش نوشته است، و در مورد بعضی از جواهرات قیمتی مسروقه نوشته که برایش نمی‌توان قیمت تعیین کرد!

درآمد و ثروت ملک و مملکت را که باید در مصالح مسلمانان صرف شود، شاهزاده‌ها در آمریکا و اروپا مصرف می‌کنند!

آری، درآمد و ثروت ملک و مملکت را که باید در مصالح مسلمانان صرف شود، شاهزاده‌ها در آمریکا و اروپا مصرف می‌کنند! حتی درباره بقیع هم گفته‌اند: موقوفه است و باید در مصالح اسلام به معبر و طریق عام تبدیل گردد. فدک را هم برای مصالح اسلام از دست حضرت امیر و حضرت زهرا علیهماالسلام گرفتند و غصب کردند! لابد وقتی معاویه آن را یکجا و دربست به مروان بخشید، آن هم حتماً برای مصلحت اسلام بوده است! آری، به گفته عامه: «مجتهد بودند و اگر احیاناً خطا هم کردند، مأجورند!» در هر حال، با اینکه آن حاکم دو چیز نفیس و قیمتی از نفایس حرم را به عنوان هدیه برای سلطان عثمانی برد، ولی فایده نکرد و ثابت شد که اینها مفسد و ظالمند.

 

در محضر بهجت، ج۱، ص۹۹
  • ۱. عالم بزرگ، محسن‌بن‌عبدالکریم امین حسینی عاملی (۱۳۷۱)، صاحب تألیفات بسیار، از جمله اعیان‌الشیعة، لواعج‌الشجان، الصحیفة السجادیة الخامسة و... .

آخرین مطالب

نمایه‌ها

فیلم ها