صفحه اصلی

در حال بارگیری...
عبد محبوب ۹۵

معرفی محصولات

مرکز نشر آثار آیت‌الله بهجت (ره)

آشنایان و نزدیکان حضرت آیت‌الله بهجت کرامت ایشان را نه در شفای مریض و ذهن‌خوانی و طی‌الارض و موت اختیاری، که با وجود همه اینها در سخنان حکیمانه و رفتار روزمره‌ ایشان می‌دانستند؛ که به‌راستی مصداق کاملی از «کونوا دعاة‌الناس بغیر السنتکم» بود. ازآنجاکه گستره فرموده‌ها و رفتارهای آیت‌الله بهجت قدس‌سره بسیار وسیع است، این مرکز برای ارائه  آنها در قالب نوشتار کارهای اساسی زیر را دستور کار خود قرار داد:
۱. تهیه مجموعه‌ای جامع از تمام فرموده‌های آیت‌الله بهجت قدس‌سره؛
۲. ارائه موضوعی و تخصصی این فرمایش‌ها؛
۳. تهیه و جمع‌آوری مصاحبه‌ها و مستندهایی از اطرافیان آیت‌الله بهجت قدس‌سره برای ارائه سیره زندگانی ایشان.

در این راستا این مرکز پس از جمع‌آوری تمام فرمایش‌ها در بیش از ۲۰۰۰ ساعت فایل صوتی و تصویری و پیاده‌سازی و سپس نمایه‌زنی و دسته‌بندی‌های موضوعی آنها در بیش از ۱۵۰۰ عنوان، بر آن شد تا مجموعه جامع تمام فرموده‌ها را در ۸ جلد و کتاب‌های با موضع خاص را ارائه کند. در ادامه به معرفی کوتاه برخی از این کتاب‌ها می‌پردازیم:

تازه‌های نشر:

رحمت واسعه
کتاب «رحمت واسعه» در سه بخش تنظیم شده است:
١. بخش اول: روایتی کوتاه از سیره و روش آن عالم ربانی در توجهات ایشان به اهل‌بیت علیهم‌السلام، به‌ویژه امام حسین علیه‌السلام.
٢. بخش دوم: گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله‌ بهجت ‌قدس‌سره‌ در ۹ قسمت که بیشترین حجم کتاب را تشکیل می‌دهد.
۳. بخش سوم: شامل پرسش‌ها و پاسخ‌هایی است که دربارۀ امام حسین ‌علیه‌السلام‌ بیان شده است.
در این کتاب تمام مطالبی که توسط آیت‌الله بهجت قدس‌سره بیان شده و نیاز به توضیح و تحقیق در منابع داشته است در پانوشت مطالب توضیح داده شده‌اند.

جلد کتاب رحمت واسعه ۲

به‌زودی منتشر می‌شود:

کتاب اخلاق
یکی از موضوعات بسیار مهم که در گفتار و رفتار این عالم فقید جلوه‌گر بود سیره و فرموده‌های اخلاقی ایشان است. ازاین‌رو کتابی با این موضوع در حال آماده شدن است؛ شامل سیره اخلاقی آیت‌الله بهجت قدس‌سره، فرموده‌ها با دسته‌بندی در موضوعات اخلاقی گوناگون، پرسش‌ها و پاسخ‌های اخلاقی و تربیتی، دستورالعمل‌ها، سخنرانی‌ها و….

این‌بهشت، آن‌بهشت
پس از نمایه‌زنی بیش از ۳۰۰ ساعت مصاحبه و بررسی و جداسازی خاطرات این مصاحبه‌ها، گزیده‌ای از آنها توسط نویسندگان مجرب و متعهد کشور در قالب داستان کوتاه با نام «این بهشت آن بهشت» بازنویسی شد. تا کنون سه جلد از این کتاب آماده نشر است.

خاطرات حجت‌الاسلام‌والمسلیمن علی بهجت
حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره از بزرگ‌مردانی است که از ابتدا همت خویش را بر بندگی خداوند متعال قرار داد و در همۀ سال‌های عمر خود،‌ در این راه استقامت ورزید. ثمره این همت و استقامت طولانی، در عمل صالح و کلام نافذش پیدا بود؛ تا آنجا که کوچک و بزرگ، غریبه و آشنا و عالم و عامی را شیفته خود کرده بود.
کارشناسان مرکز ضمن جمع‌آوری تمام سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های فرزند معظم آیت‌الله بهجت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی بهجت، و پیاده‌سازی ، دسته‌بندی و مرتب‌سازی خاطرات ایشان، گزیده‌ای از این خاطرات گران‌بها را آماده چاپ کرده‌اند.

آخرین مطالب

نمایه‌ها

فیلم ها