صفحه اصلی

در حال بارگیری...
فیلم و صوت

سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان

در مراسم بزرگداشت آیت‌الله بهجت قدس‌سره در لبنان

به گزارش پایگاه خبری شبكه العالم، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، عصر روز چهارشنبه، سیزدهم خرداد، در مراسم بزرگداشت مقام آیت‌الله‌العظمی محمدتقی بهجت قدس‌سره که در بیروت با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی بهجت برگزار شد، با بیان اینکه مکتب آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره برگرفته از قرآن و احادیث شریفه است، تأکید کرد: پس از پیروزی انقلاب مبارک اسلامی در ایران به رهبری فقیه عارف امام خمینی (ره)، فراروی مسلمانان به‌ویژه جوانان درهای جدید و چشم‌اندازهای تازه‌ای باز شد که پیش‌تر شناخته شده نبود.
دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: جایگاه آیت‌الله بهجت قدس‌سره در میان ما به‌سان موقعیت محور آسیاب است که بدون آن، سنگ آسیاب نمی‌چرخد. سیل علم و دانش از او در جریان است و پرنده به اوج بلندای آن نمی‌رسد.

وی یادآور شد: ایشان دارای ویژگی‌های بسیار حائز اهمیتی مانند اصالت اسلامی بود. شفافیت، عدم پیچیدگی و سهولت برای خواص و عوام از ویژگی‌های مکتب ایشان است. عموم مردم مانند جوانان و بزرگ و کوچک، ارشادهای ایشان را درک می‌کنند و می‌توانند بر اساس آن عمل کنند.
ایشان در ادامه گفت: ایجاز یکی دیگر از ویژگی‌های ایشان است. از او گفت‌وگوهای طولانی نمی‌شنیدی! با کلماتی ساده و اندک، چه بسیار تجارب مهم طریق را برای مخاطب بازگو می‌کرد.

وی در پایان تأکید کرد: ما باید ابتدا شخصیت این عالم ربانی را شناسایی و وی را به مردم معرفی کنیم و آنچه که ما نیازمندان به آن نیاز داریم، از شخصیت ایشان برگیریم. ما نیاز به شناخت و معرفی ایشان به مردم داریم و این کنفرانس، گامی در این مسیر است تا افکار و ارشادات وی را بهتر بشناسیم.

 


دانلود فیلم / سید حسن نصرالله _ یادبود

دانلود صوت / سید حسن نصرالله _ یادبود

آخرین مطالب

نمایه‌ها

فیلم ها