صفحه اصلی

در حال بارگیری...

معرفی مرکز تنظیم و نشر آثار آیت‌الله‌العظمی بهجت (ره)

باسمه تعالی

کسانی‌که از نزدیک با مرجع عالی‌قدر، حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره در ارتباط بودند، بارها تأکید ایشان بر حفظ و نشر آثار علمای شیعه را شنیده بودند. اگر سخن از نشر آثار خودشان به میان می‌آمد، نمی‌پذیرفتند و نشر آثار علمای بزرگ گذشته را سزاوارتر می‌دانستند؛ چراکه معتقد بودند بزرگان علم و عمل، تمام اندیشه و فکر خویش را در میان آثارشان برای نسلِ پس از خود ثبت کرده‌اند که از دست رفتن این اندیشه‌ها، برای ما و آیندگان ما خسارت و زیان است.

همین دغدغه، یعنی دغدغه از دست دادن گوهرهای حکیمانۀ آن مرجع فرزانه ـ‌ که لسانش مجرای چشمه‌های حکمتِ قلبش بود ـ انگیزه‌ای برای ارادتمندان آن عالم وارسته شد تا با پایه‌گذاری مرکز تنظیم و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره به حراست از این سرمایۀ گران‌ بپردازند.

حفظ آثار حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره از دو جنبه قابل توجه است؛ یکی جمع‌آوری کامل آثار مربوط به ایشان، تا آنچه باقی مانده، از دست نرود و دیگری، جلوگیری از انتسابِ مطالبی که از آنِ ایشان نیست.
بی‌شک امر دوم، به هوشیاری عموم دوست‌داران آن عالم ربانی نیز بستگی دارد؛ چراکه آنان می‌توانند با عنایت به مطالب مورد تأیید این مرکز و بی‌توجهی به شایعات و مطالبی که از منابع مجهول و نامعتبر، به‌ویژه در فضای مجازی منتشر می‌شود، راه را بر سوءاستفاده‌کنندگان ببندند. مرکز تنظیم و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره نیز در تلاش است با جمع‌آوری، نشر و معرفی آثار مورد تأیید، مجالی برای گسترش این‌گونه شایعات باقی نگذارد.

این مرکز برای انجام این رسالت مهم، با بهره‌گیری از آرشیو غنی صوتی و تصویری و ارتباط با کسانی‌که سال‌ها از محضر آن عالم عارف بهره برده‌اند، سعی در تولید آثاری مستند و قابل اطمینان دارد، اما اهمیت چنین کاری موجب دقت و وسواس بسیار در این کار شده که بی‌شک نیازمند صرف هزینه و زمان است. لکن تاکنون نیز مطالب قابل اعتمادی منتشر شده که به تفصیل در سایت مرکز تنظیم و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره ذکر شده است.

اهمیت انتشار آثار قابل اطمینان و همچنین حجم بالای شایعات منسوب به آیت‌الله بهجت قدس‌سره، سبب شده است که این مرکز تکذیب شایعات را به‌عنوان اولویت کاری خویش لحاظ نکند؛ ازاین‌رو تکذیب نشدن مطالبی که به آن عالم پارسا منسوب می‌شود، قطعاً به‌معنای تأیید آنها نیست و همین امر، ضرورت تیزبینی و هوشیاری مخاطبان را چندین برابر می‌کند.

 

 


آدرس صفحات رسمی مرکز تنظیم و نشر آثار آیت‌الله بهجت قدس‌سره در فضای مجازی بدین شرح است:

 

سایت.png
فروشگاه اینترنتی.png
ایمیل.png
آپارات.png
ایتا.png
بله.png
سروش پلاس.png
گپ.png
ویراستی.png
روبیکا.png

 

تلگرام.png
 
اینیستاگرام.png
 

 

 

 

مرکز تنظیم و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره

 

 

 

آخرین مطالب

نمایه‌ها

فیلم ها